محصولات
جستجو

طراحی محوطه سازی | معماری منظر
فضای سبز | محوطه سازی | طراحی منظر

طراحی محوطه سازی | معماری منظر

طراحی محوطه سازی | معماری منظر 

 
انسان‌ها برای قرن‌ها محوطه سازی را انجام داده‌اند. از زمانهای گذشته، انسان‌ها در حال دستکاری زمین برای دلایل زیباشناختی و کاربردی بودند. اضافه کردن گیاهان، تغییر در زمین‌های موجود و ساخت سازه‌ها، همه بخشی از محوطه سازی هستند.
 
محوطه سازی امروزی به برنامه‌ریزی، طراحی و ساخت باغ‌ها اشاره دارد که باعث افزایش ظاهر و ایجاد فضای قابل استفاده برای فعالیت‌هایی در فضای باز اطراف خانه می‌شود.
 
وقتی محوطه سازی مورد بحث قرار می‌گیرد، گزینه‌ها فراوانند. برخی از افراد یک ترکیب کامل از hardscape (پاسیو) و softscape (گیاهان) را می‌خواهند. برخی از مردم یک طرح منظر پایدار می‌خواهند که موجب صرفه‌جویی در آب شود و سکونت‌گاه طبیعی ایجاد کند. در حالیکه افراد دیگر می‌خواهند سبک باغ خاصی را بازسازی کنند، مانند مدرن یا استوایی که جذاب هستند.
 
با این حال دیگران یک فضای کامل با یک آشپزخانه باز، آتش چال (حفره یا گودالی باستانی که در آن آتش روشن می‌کردند) و استخر شنا می‌خواهند که بتوانند دوستان و خانواده خود را سرگرم کنند.
 
محوطه سازی
 

فرآیند محوطه سازی

طراحی منظر یک حرفه غیروابسته و یک طراحی و هنر سنتی می‌باشد، که توسط طراحان منظر با ترکیب فرهنگ و طبیعت انجام می‌گیرد. در روش معاصر، طراحی منظر فضای بی معماری منظر و طراح باغ را به یکدیگر مرتبط می سازد. طراحی منظر بر هر دو ارشد پیوسته برنامه‌ریزی منظر و طراحی عناصر منظر ویژه باغ و و گیاهان درون آن متمرکز است. کاربردی، زیبایی شناسی، باغبانی و پایداری محیط از اجزای طراحی منظر می‌باشند. اغلب به طراحی منظر سخت و طراحی منظر نرم تقسیم می‌شود. طراحان منظر اغلب با رشته‌های مرتبط مانند معماری و جغرافیا، مهندسی خاک و عمران، نقشه برداری، محوطه سازی، گیاه شناسی و صنعتگران در ارتباط است. 
 
 
محوطه سازی کاری است که علم و هنر را با هم ترکیب می‌کند. با داشتن دانش باغبانی و نیز آشنایی با عناصر و اصول طراحی منظره، یک متخصص محوطه سازی می‌تواند به شما کمک کند تا دارایی و ملک خود را تغییر دهید. معمار منظر، طراحی یا پیمانکاری که شما می‌خواهید با آن کار کنید، شما را از طریق فرآیند محوطه سازی که شامل فاز طراحی و ساخت و ساز است، هدایت می‌کند. بزرگترین اشتباهی که مرتکب می‌شوید این است که بدون برنامه به مرحله ساخت و ساز وارد شوید.
 
طرح و نقشه‌های محوطه سازی، ایده‌ها را به تصویر تبدیل می‌کنند و اطمینان می‌دهند که مقیاس و چیدمان قبل از ساخت و ساز تصور شده است. محوطه ساز شما یک طرح را برای حیاط شما ایجاد می‌کند که برای نیازهای شما مناسب است و راه‌حل‌هایی برای مشکلات مشترک، مانند شیب، باد، خورشید یا کمبود فضا فراهم می‌کند.
 
قلوه سنگ های ممتاز صنایع سنگ هیراد بهترین آیتم برای تزئین فضای سبز ویلا، حیاط و همچنین محوطه سازی می باشند. قلوه سنگ های تزئینی هیراد کاربرد فراوانی در ساخت انواع آبنما و جویبار و برکه سنگی و بویژه در پروژه های دکوراسیون داخلی دارند.
 
انواع شن ، سنگ ریزه و قلوه سنگ تولیدی صنایع سنگ هیراد ، بعنوان یک عنصر بسیار زیبا ، ماندگار و با قابلیت فرم دهی بالا ، در پروژه های مدرن فضای سبز و انواع سبک های باغ ، همچنین در پروژه های محوطه سازی ویلا و محوطه های وسیع تجاری و کارخانجات کاربرد وسیعی پیدا کرده اند. 
 
ساخت مبلمان سنگی برای پارک ها و تزئینات سنگی در ویلا و حیاط منازل و باغچه و همچنین تزئین محوطه استخر، را می توان از کاربردهای دیگر سنگ ریزه و قلوه سنگ های تزئینی هیراد نام برد. 
 
قلوه سنگ های تزئینی هیراد با سایز های مختلف در تزئینات داخلی ساختمان کاربرد وسیعی دارند. 
 
در طرح های مدرن دکوراسیون داخلی نیز استفاده از قلوه سنگ تزئینی جهت تزئینات آشپزخانه و حمام و همچنین دکور پاسیو، فضای سبز آپارتمانی ، ساخت تراریوم و آکواریوم و تزئین گلدانها بسیار پرکاربرد هستند.
 
 
سنگ قلوه ای
 
 
 
 از نظر اندازه ، شکل ، رنگ و ماندگاری نیز انواع قلوه سنگ  و سنگ ریزه تزئینی هیراد از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در دکوراسیون بیرونی ، دکوراسیون داخلی ، محوطه سازی و فضای سبز می باشند. 
 
تزئین کناره های گذرگاه های شنی با قلوه سنگ ممتاز هیراد ، در ویلا ، باغ و  در پارک ، علاوه بر تداعی مناظر طبیعی و دلپذیر ، یک آیتم مناسب و مقرون به صرفه بجای جدول های بتنی و یا سنگ چینی با بتن است.
 
محوطه های بزرگ خاکی بخصوص در مناطق خشک و کم آب ، کانون ایجاد گرد و خاک می باشند و از طرفی منظر زیبایی ندارند. پوشاندن خاک با سنگ ریزه و تزئین آن باقلوه سنگ ، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین راه ممکن می باشد .
 
 
 
 
 
صنایع سنگ هیراد تولید کننده انواع قلوه سنگ و سنگ ریزه ممتاز با رنگ های طبیعی و دانه بندی شده در سایزهای مختلف می باشد.
 
انواع قلوه سنگ سفید و رنگی صنایع سنگ هیراد با خاصیت هماهنگی با محیط و در زمانی کوتاه  و با کمترین هزینه ، فضای سبز ویلا و حیاط و باغچه شما را متحول و به اثر هنری و زیبا تبدیل می کند.
 
 
 
 
تولید کننده شن ، سنگ ریزه و قلوه سنگ تزئینی ممتاز با رنگ های کاملا طبیعی و دانه بندی شده
از مرغوبترین معادن سنگ با درجه استحکام بالا
محبوبترین شن و قلوه سنگ در میان پیمانکاران و صاحبان پروژه فضای سبز و محوطه سازی و دکوراسیون داخلی
ارسال به تمامی نقاط کشور
Decorative Stone, Pebbles & Gravel
کیفیت ، استحکام ، ماندگاری و ثبات رنگ فقط با شن و قلوه سنگ ممتاز هیراد
 
تلفن دفتر مرکزی در تهران :  44604794-021
تلفن دفتر در تبریز جهت امور صادراتی  35407139-041
تهران ، صندوق پستی 14515/1185
Email: hirad.ind@gmail.com
 

قلوه سنگ| سنگ قلوه ای 

مزایای قلوه سنگ هیراد / قلوه سنگ تزئینی هیراد
 
از مهمترین مزایای قلوه سنگ هیراد / سنگ قلوه ای هیراد می توان به موارد زیر اشاره کرد :
 
قلوه سنگ هیراد / سنگ قلوه ای ممتاز هیراد بهترین آیتم بجای جدول های بتنی یا سنگ چینی با بتن ، برای مرز بندی باغچه ها و یا گذرگاه های شنی در محوطه های فضای سبز  است.
 
ارزان و مقرون به صرفه می باشد. قیمت  قلوه سنگ هیراد / سنگ قلوه ای صنایع سنگ هیراد ضمن تضمین کیفیت ، مناسب و رقابتی است.
 
اجرای آسان و سریع طرح های مدرن فضای سبز و محوطه سازی با سنگ ریزه و قلوه سنگ
 
 قلوه سنگ هیراد / سنگ قلوه ای و سنگریزه تولیدی صنایع سنگ هیراد بصورت بسته بندی شده عرضه می شود. لذا امکان خرید و حمل سنگریزه و قلوه سنگ با رنگ های متفاوت در یک بار وجود دارد.
 
حمل و نقل آسان و ارزان با تعرفه دولتی
 
 قلوه سنگ / سنگ قلوه ای هیراد با رنگ های طبیعی ثابت با ماندگاری ده ها سال 
 
سازگاری با شرایط سخت آب و هوایی گرمسیرو سردسیر کشور
 
زیبا در تمامی فصول سال
 

شن های تزئینی صنایع سنگ هیراد نیز بهترین آیتم برای تزئین فضای سبز ویلا ، حیاط و همچنین محوطه سازی می باشند. شن های تزئینی هیراد کاربرد فراوانی در ساخت انواع آبنما و جویبار و برکه سنگی و بویژه در پروژه های دکوراسیون داخلی دارند.

 
دانه بندی شن سبز ( سایز بندی ) مشابه شن سفید و مطابق تصویر زیر می باشد
 
شن تزئینی
 
 
 
 

مزایا و کاربرد های شن / سنگ ریزه  تزئینی هیراد

 
 
هر روز در مجلات تخصصی معماری دنیا کاربردهای خلاقانه جدیدی در نقشه ها و تصایر از کاربرد های شن و قلوه سنگ قابل مشاهده است. 
 
منتخبی از این کاربردها به شرح زیر می باشد:
 
 

شن و سنگ ریزه برای ساخت آبنمای سنگی و برکه و جویبار 

 
انواع آبنما ، برکه و جویبار سنگی، امروزه در معماری و طراحی فضای سبز ، باغ ، پارک ها و حتی فضای داخلی منازل و مراکز تجاری بسیار متداول شده است .
با توجه به اینکه غالبا از سیمان برای ساخت آبنما  استفاده می شود، برای ایجاد یک نمای طبیعی در طراحی آبنما از شن و سنگ ریزه تزئینی و قلوه سنگ برای پوشش کف و حتی نصب در دیوارهای آبنما استفاده می شود.
شن و سنگ ریزه تولیدی صنایع سنگ هیراد بهترین انتخاب برای ساخت انواع آبنما های سنگی و برکه و جویبار می باشد. شن و سنگ ریزه باعث غنا بخشیدن به طرح و ساختار آبنمای سنگی می شود.
 
 
شن و سنگ ریزه برای روف گاردن و بالکن و تراس 
 
شن و سنگ ریزه تزئینی برای طراحی و ساخت روف گاردن (باغ بام ) و همچنین فضای سبز بالکن و تراس ، کاربرد فراوانی در طرح های لوکس امروزی دارند.
شن و سنگ ریزه بعنوان یک عنصر با قابلیت طرح دهی بالا ، یکی از آیتم هایی است که طراحان حرفه ای برای طراحی و ساخت و دکوراسیون روف گاردن و تراس های بزرگ و بالکن های کوچک از آن استفاده می کنند .
با کاربرد مناسب شن و سنگ ریزه و قلوه سنگ در روف گاردن ، می توان فضایی آرام و دلپذیر به وجود آورد. .حس زیبایی ، آرامش و طبیعی بودنی که از شن و سنگ ریزه  و قلوه سنگ به ما منتقل می شود با هیچکدام از مصالح دیگر قابل مقایسه نیست.
استفاده از شن و سنگ ریزه  و قلوه سنگ در ترکیب با چوب و یا سنگ های ورقه ای در کف سازی، بعبارتی در فضاهای ما بین کف پوش های چوبی ، طرح هایی بسیار زیبا را در بام و تراس و پاسیو خلق می کند.
 امروزه استفاده از چوب بهمراه شن و سنگ ریزه و قلوه سنگ برای کفپوش کردن فضاهای باز در تراس ها و بام ها بسیار رایج شده است.
 

شن و سنگ ریزه برای ساخت مسیرها و گذرگاه های شنی در فضای سبز

 
در طرح های مدرن و لوکس امروزی ، با ساخت مسیرها و گذرگاه های شنی در فضای سبز و محوطه سازی و پارک های شهری طرح های بسیار شگفت انگیز و دلربایی خلق می شود.
مسیر شنی در فضای سبز منظری بسیار زیبا را خلق می کند که باعث غنا بخشیدن به محیط می شود.
مسیر شنی که در آن خاک با شن و سنگریزه پوشانده می شود، از نظر بیننده نه به سختی و خشنی سنگ و بتون است و نه به نرمی چمن و گل ،اما در هر صورت رهگذر آن را می پسندد و خصوصا از صدای ایجاد شده در زیر پا ، هنگام راه رفتن روی آن لذت می برد.
شن و سنگ ریزه و همچنین قلوه سنگ در ترکیب با گیاهان کنار مسیر، تداعی کننده باغهای اصیل و الهام گرفته از طبیعت می باشند. مسیرهای پیاده رو شنی می توانند در یک طرح فضای سبز و محوطه سازی مکمل سایر بخش ها باشند.
ساخت یک مسیر شنی بسیار ساده و کم هزینه است و تنها کاری که باید بکنید این است که شن را در مسیر مورد نظر پخش نمایید. البته بهتر است ابتدا از شن های ساختمانی ارزان قیمت ، حداقل به ضخامت 3 سانتی متر برای زیرسازی استفاده نمایید و سپس شن و سنگریزه تزئینی را به ضخامت حدود سه سانتی متر روی آن پخش نمایید. در این صورت هنگم بارندگی شن ها گل آلود نمی شوند.
 

شن و سنگ ریزه  برای کف سازی و پوشش خاک 

 
محوطه های خاکی بخصوص در مناطق خشک و کم آب ، منشا گرد و خاک می باشند و از طرف دیگر منظری نازیبا دارند. برای این منظور به دو روش از شن استفاده می گردد
- پوشاندن سطح خاک با شن بصورت آزاد که در این حالت شن بصورت آزاد به ضخامت 3 الی 5 سانتی متر روی سطح خاک پهن می شود . این کار بسیار ساده و کم هزینه است و تنها کاری که باید بکنید این است که شن را در محوطه مورد نظر پخش نمایید. لینک
- تثبیت شن در سطح رویی بتن که واش بتن نامیده می شود. با چیدمان و استفاده از رنگ های مختلف شن / سنگ ریزه ، بی نهایت طرح قابل اجرا می باشد.
 
 
شن تولیدی صنایع سنگ هیراد بهترین جایگزین چمن برای پوشش خاک در مناطقی است که با کمبود آب مواجه هستند. همچنین کسانی که مایل هستند یک فضای سبز با حداقل رسیدگی را داشته باشند شن بهترین انتخاب است .
همچنین شن می تواند بعنوان یک جایگزین خوب بجای بتن و اسفالت استفاده شود.  چراکه  بسیار ارزان تر و سریعتر اجرا می گردد و مشکلات ترک خوردن و خرد شدن بتن و اسفالت را ندارد .  شن های تولیدی هیراد دارای رنگی ثابت است. 
 
اخیرا گرایش طراحان حرفه ای به تبعیت از مد روز در طراحی محوطه ها و فضای سبز مدرن با پوشش خاک با شن در کنار گل و گیاهان برای ایجاد مناظر طبیعی و زیبا است.
همچنین از شن و سنگ ریزه  ممتاز هیراد برای پر کردن فضاهای خالی بین کف پوش های چوبی و یا سنگ های ورقه ای در کفسازی می توان استفاده کرد. از ترکیب سنگ های ورقه ای و شن / سنگریزه طرح های بسیار جالبی در محوطه ویلا ،حیاط و فضای سبز محوطه های تجاری  و مسکونی می توان ایجاد کرد .
شن و سنگ ریزه  رنگی هیراد با رنگ های کاملا طبیعی و ماندگار خود فضای سبز و محوطه ویلا و باغ های شما را زیبا و روح انگیز می کند.
 

شن و سنگ ریزه برای ساخت محوطه اطراف استخر 

 
امروزه استفاده از شن و سنگ ریزه و قلوه سنگ برای تزئین محوطه اطراف استخر در ترکیب با کف پوش های چوبی بسیار رایج شده است.
همچنین شن و سنگ ریزه  و قلوه سنگ تزئینی در ترکیب با چمن و سنگ های کف پوش طرح ها و مناظری بسیار زیبا را خلق می کنند و به استخر جلوه ای زیبا می بخشند
 
 

محوطه سازی,محوطه سازی ویلا,محوطه سازی باغ,محوطه سازی حیاط,محوطه سازی باغچه,محوطه سازی باغ ویلا,محوطه سازی به انگلیسی,محوطه سازی چیست,محوطه سازی سنتی,محوطه سازی ارزان,محوطه سازی اتوکد,محوطه سازی اداری,محوطه سازی ارزان قیمت,محوطه سازی استخر باغ,محوطه سازی اطراف استخر,محوطه سازی اپارتمان,محوطه سازی الاچیق,محوطه سازی ایرانی,محوطه سازی بیمارستان,محوطه سازی با چوب,محوطه سازی باغچه ویلا,محوطه سازی با سیمان,محوطه سازی پشت بام,محوطه سازی پلان,محوطه سازی پروژه,محوطه سازی پارکها,محوطه سازی پارکها و فضای سبز,محوطه سازی پارکینگ,محوطه سازی پیاده رو,محوطه سازی پاسیو,محوطه سازی پلان ویلایی,محوطه سازی تراس,محوطه سازی تجاری,محوطه سازی تالار عروسی,محوطه سازی تالار,محوطه سازی ترمینال,محوطه سازی تبریز,محوطه سازی تحقیق,محوطه سازی تهران,محوطه سازی تزیینات,محوطه سازی باغ تالار,محوطه سازی جلوی مغازه,محوطه سازی جاده ها,محوطه سازی جدول بندی,محوطه سازی جدید,محوطه سازی با جدول,محوطه سازی چوبی,محوطه سازی چمن,محوطه سازی چایخانه,محوطه سازی چینی,محوطه سازی حیاط باغ,محوطه سازی حیاط مدرسه,محوطه سازی حیاط بزرگ,محوطه سازی حیاط مدرن,محوطه سازی حیاط خانه ایرانی,محوطه سازی حیاط ویلایی,محوطه سازی حیاط ویلا در شمال,محوطه سازی خانه باغ,محوطه سازی خانه ویلایی,محوطه سازی خانه های ویلایی,محوطه سازی خانه,محوطه سازی خیابان,محوطه سازی خانه روستایی,محوطه سازی خانه سالمندان,محوطه سازی خوابگاه,محوطه سازی خانه های کوچک,محوطه سازی خارجی,محوطه سازی در باغ,محوطه سازی دانشگاه,محوطه سازی در شیب,محوطه سازی در معماری,محوطه سازی دور استخر,محوطه سازی داخل باغ,محوطه سازی رستوران,محوطه سازی روی پشت بام,محوطه سازی رستوران سنتی,محوطه سازی روستایی,محوطه سازی رومی,محوطه سازی رودخانه,محوطه سازی زیبا,محوطه سازی زمین,زیباسازی محوطه ویلا,محوطه سازی زمین فوتبال,محوطه سازی زمین 500 متری,محوطه سازی زیبا سازی,محوطه سازی زیبا سازی ویلا,محوطه سازی ژاپنی,محوطه سازی باغ ژاپنی,محوطه سازی سنتی باغ,محوطه سازی ساختمان,محوطه سازی سایت پلان,محوطه سازی ساختمان اداری,محوطه سازی ساختمانهای مسکونی,محوطه سازی سوله,محوطه سازی ساختمان مسکونی,محوطه سازی شیک,محوطه سازی شهرک مسکونی,محوطه سازی شهری,محوطه سازی شهرک,محوطه سازی شمال,محوطه سازی شیب دار,محوطه سازی شامل چیست,محوطه سازی شرکت,محوطه سازی صنعتی,محوطه سازی صخره ای,کف سازی محوطه صنعتی,محوطه سازی با ضایعات,ضوابط محوطه سازی,محوطه سازی طبیعی,محوطه سازی طرح,محوطه سازی طرح سنگ,محوطه سازی و طراحی فضای سبز,محوطه سازی و طراحی باغ,محوطه سازی و طراحی بدنه فضاهای باز-نماها,محوطه سازی و طراحی,طراحی محوطه سازی,طرح محوطه سازی ویلا,طرح محوطه سازی باغ,محوطه سازی عمران,محوطه سازی عکس,محوطه سازی عمومی,پروژه محوطه سازی عمران,درس محوطه سازی عمران,محوطه سازی در عمران,محوطه سازی باغ عروس,محوطه سازی باغ عکس,غلطک محوطه سازی,محوطه سازی فرهنگسرا,محوطه سازی فضای سبز ویلا,محوطه سازی فضای اداری,محوطه سازی فرودگاه,محوطه سازی فضای آموزشی,محوطه سازی فضای باغ,محوطه سازی فضای سبز در کیش,محوطه سازی فضای باز,محوطه سازی قیمت,محوطه سازی قبرستان,محوطه سازی ویلا قیمت,قرارداد محوطه سازی,قیمت محوطه سازی باغ,قالب محوطه سازی,قوانین محوطه سازی,قیمت محوطه سازی باغ و باغچه,محوطه سازی کارخانه,محوطه سازی کلاسیک,محوطه سازی کنار استخر,محوطه سازی کارگاه,محوطه سازی کتابخانه,محوطه سازی کافی شاپ,محوطه سازی کارواش,محوطه سازی کوچک,محوطه سازی گلخانه,محوطه سازی گاوداری,محوطه سازی گردشگری,محوطه سازی گرد,محوطه سازی گل و گیاه,محوطه سازی گلکاری,محوطه سازی با گل و گیاه,محوطه سازی با گل,محوطه سازی لوکس,محوطه سازی لاکچری,لنداسکیپ محوطه سازی,محوطه سازی ویلا لواسان,محوطه سازی ویلا لوکس,لوازم محوطه سازی,محوطه سازی مدرسه,محوطه سازی موزه,محوطه سازی مهد کودک,محوطه سازی مدرن ویلا,محوطه سازی مجتمع مسکونی,محوطه سازی مسکن مهر پرند,محوطه سازی مجتمع های مسکونی,محوطه سازی نقشه,محوطه سازی نمایشگاه,محوطه سازی نوین,محوطه سازی در نقشه برداری,محوطه سازی و نورپردازی,محوطه سازی با نرم افزار,محوطه سازی و نما,محوطه سازی ویلا باغ,محوطه سازی ویلا در شمال,محوطه سازی ویلای کوچک,محوطه سازی ویلا کوچک,محوطه سازی ویکی,محوطه سازی ویلاهای کوچک,طراحی و محوطه سازی باغ,طراحی و محوطه سازی ویلا,طراحی و محوطه سازی فضای سبز,تسطیح و محوطه سازی,ویلا و محوطه سازی,استخر و محوطه سازی,حیاط و محوطه سازی,فضای سبز و محوطه سازی,حصارکشی و محوطه سازی,محوطه سازی هتل,محوطه سازی هنرستان,محوطه سازی همراه با آبنما,محوطه سازی های مدرن,پلان محوطه سازی هتل,محوطه سازی یعنی چه,محوطه سازی یک پارک,محوطه سازی یزد,پروژه محوطه سازی یک پارک,یادگیری محوطه سازی,پروژه ی محوطه سازی,

 
 
 
طراحی محوطه سازی,معماری منظر