محصولات
جستجو

جنس شن و ماسه
شن و ماسه

جنس شن و ماسه
جنس شن و ماسه 
 
 
تقریبا جنس شن و ماسه طبیعی در اختیار ما نیست و ممکن است از همه نوع سنگی در آن وجود داشته باشد و در مورد شن و ماسه شکسته حق انتخاب بیشتری داریم و بیشتر بستگی به معدنی دارد که نزدیک به سنگ شکن ها باشد. 
 
بهترین سنگ برای تهیه شن و ماسه سنگ های گرانیت و سیلیس می باشد. سنگ های انتخاب شده باید یک دست بوده و فاقد رگه های خاکی باشند، وزن مخصوص آن نباید از 5/1 گرم بر سانتی متر مکعب کمتر باشد. این سنگ ها نباید پوک بوده و یا دارای پوسیدگی موضعی باشند. نباید در فعل و انفعالات شرکت نموده و در مجاورت آب تغییر شکل و تغییر حجم بدهند به عبارت دیگر نفوذ آب در آن نباید موجب متلاشی شدن دانه شود. از طرفی دیگر جذب آب نباید آنقدر کم باشد که مانع نفوذ آب ملات در آن شود در نتیجه موجب نچسبیدن دانه ها به یکدیگر شود.
 
 
 شن و ماسه باید در مقابل عوامل جوی مانند گرما و سرما و یخ زدگی مقاوم باشد و همچنین باید در مقابل سایش و ضربه و سایر نیروهای وارده بر سازه نیز مقاومت نماید. 
سنگ ها نباید آلوده به خاک و سایر ریز دانه ها باشند و همچنین باید از استفاده سنگ گچ و کلیه سولفات ها در تهیه شن و ماسه خودداری نموده و دقت نمود سنگ انتخابی جهت شن و ماسه فاقد نمک هایی باشند که روی فولاد اثر می گذارد و چنین سنگ هایی مخصوصا نباید در سازهای بتن آرمه مصرف شوند.
 
 
 
 
جنس شن و ماسه,شن,سنگریزه,فروش شن,خرید شن,فروش سنگریزه,خرید سنگریزه,قیمت شن,قیمت سنگریزه,شن رنگی,شن سفید,سنگریزه رنگی,سنگریزه سفید,شن بادامی,شن نخودی,سنگریزه بادامی,سنگریزه نخودی,شن تزئینی,سنگریزه تزئینی,قلوه سنگ, شن جوشقان, سنگ, سنگ ریزه,سنگدانه, سنگ دانه,فروش شن بادامی,فروش شن نخودی,قیمت شن رنگی,قیمت شن سفید,قیمت شن نخودی,قیمت شن بادامی